"שלום בית" - יעוץ זוגי, טיפול פרטני הוליסטי.

בנימין ארדיטי 

אודותאני לא פניתי ליעוץ ולא עשיתי את מה שאתה עושה עכשיו, מתענייןבטיפול או ביעוץ זוגי. אני התגרשתי.  

לא להאמין, כל בת זוג שפגשתי אחרי שהתגרשתי הייתה דומה
לאותה אישה שממנה התגרשתי. ממש אותה אישה רק בלבוש אחר.


לאט לאט הבנתי שלא אותה אני פוגש אלא את עצמי.
פצעי הילדות שלי צפו ועלו דווקא במערכות יחסים ועם כל אישה.


המשכתי להעמיק בנושא וגיליתי שפצעי הילדות שלנו דומים וההבדל בנינו הוא רק בתגובה. שנינו אנשים רגישים שאוהבים קרבה ושיתוף, ושנינו גדלנו אצל הורים שדחו אותנו בטענה שאנחנו רגישים מידי.

התגובה שלי לפצע הילדות שלי לקחה אותי דווקא להתעקש על כך שכן מגיע לי יחס חם ומשתף.  פצע הילדות של הנשים שפגשתי לקח אותן דווקא לשתיקה. הן בחרו לוותר.
כך יצא שכלפי חוץ אנחנו שונים. השונות החיצונית הובילה למריבות אינסופיות, הקשרים התאפיינו במריבות שהתמקדו בטענה שלי על זה שהן שותקות ובטענה שלהן שאני רגיש מידי ומשתף יותר מידי.


רק כשהכנסתי למערכות היחסים פרמטרים כמו: מעגלי הקשבה, בהם כל אחד דיבר והקשיב מהלב, או, תובנות מתחום שיטת האימגו שלפיהן פצעי ילדות מחפשים פתרון אצל בני זוג שלהם פצע ילדות דומה, רק אז התחילה להיכנס רגיעה למערכות היחסים.

אף על פי שנוצר שיפור היו פעמים שהתעייפנו זה מזה ובחרנו להיפרד. תודו, לא קל להתנהל במערכת יחסים טעונה ולא לכל אחד יש את הכוח לעשות תהליך עם עצמו.
אבל, כשלא יצא לאף אחד מאיתנו למצוא את החלום הזוגי שלו ככה מוכן על מגש הגיעה התובנה העיקרית:


זוגיות היא מרחב של התפתחות אישית. אי אפשר לברוח מהתהליך ההתפתחותי הזה. לא הזוגיות היא המטרה אלא ההתפתחות. הזוגיות היא רק הכלי ובני הזוג הם רק ה-"עזר כנגדו" שעוזר לי לפגוש את עצמי, לעשות תהליך, ולהתגבר על המשוכה.

רק כשהבנתי שאני מתנהל בשלושה מעגלים במקביל: פצע ילדות אישי, מרחב זוגי מאתגר, והכוונה רוחנית להתפתחות אישית, רק אז התחילו מערכות היחסים שלי להיות יציבות ולאורך זמן.

אני וזוגתי חיים ביחד כבר זמן רב. אנחנו מנהלים אורח חיים שאקרא לו – רוחניות מעשית.
כל תחומי החיים המשותפים הפכו למעין טקס ברוח הרוחניות המעשית. הארוחות, השיחות, יחסי המין, הכל הפך לטקס המבוסס על המודעות לכך שאנחנו מתנהלים בשלושה מעגלים במקביל המובילים כספירלה להתפתחות אישית.
  

לא תמיד קל שם, בקשר שלנו, הרי צריך קונפליקטים כדי ללמוד את "שיעורי ההתפתחות" שלנו, אבל, אני יודע, שהיא רק עזר כנגדי ולא ממש נגדי.

אני צריך אותה, את האישה שאיתי, לצורך ההתפתחות האישית שלי ולצורך חוויית העונג, הקרבה והחיבור שאני חווה איתה כל פעם שאני עולה שלב בהתפתחות האישית שלי.

בשבילך הקורא בחרתי במקצוע הטיפול הזוגי. למדתי תואר ראשון בפסיכולוגיה, גוף נפש ברידמן, מעגלי הקשבה במרכז אוריאל ואימון זוגי במכון פתרונות ובדעת ותבונה של חב"ד. כל זה למדתי כדי להעביר אליך את המסר הזה ש:

יש פתרון בדמות שלושת מעגלי ההתנהלות. יש פתרון שיכול להוביל אותך לחוות שלום בית פנימי, אישי וזוגי בתוך המערכת הזוגית שאתם נמצאים בה, וגם כדי לעצור אתכם מלהתגרש, כי: 
אפשר להציל את הזוגיות,
אפשר לחזור ולממש את החלום הזוגי,
גירושין לא פותרים דבר.

 
בנימין ארדיטי
profile, profile, page, user, paper, file, document
                                   
פעם, לפני הרבה שנים, הייתי במקום שלך.
מריבות וצעקות, ילדים בוכים, האשמות ושיפוטיות, ריחוק מיני והיעדר כל אינטימיות רגשית.
                    
אחת עשרה שנים של בדידות וחוסר אונים בצידם.

לפרטים נוספים
מלאו ונחזור אליכם בהקדם
 
 

עקבו אחרינו

כתובת אשקלון, נס ציונה
Facebook
דוא"ל aunilb@gmail.com

טיפול זוגי וטיפול פרטני הוליסטי 

בנימין ארדיטי 

טלפון:  077-805-0155
הכנס פלאש