"שלום בית" - יעוץ זוגי, טיפול פרטני הוליסטי.

בנימין ארדיטי 

שלושה מעגלי התייחסות בטיפול זוגי אחד:

 • מעגל ההתמודדות האישית - מהו השיעור איתו אני מתמודד במרחב הזוגי בו אני מתנהל? איך זה שבחרתי דווקא בו?/דווקא בה? אם נאמר "הפוסל במומו פוסל", האם יכול להיות שבני הזוג הם הראי שלי? שחלק מהחסרונות שאני מגלה בהם קיימים גם בי? מהו התיקון שעלי לתקן בי במסגרת מערכת היחסים שלי?
   
 • מעגל ההתמודדות של הזוגיות  - "איש ואישה זכו...", מה אתם כזוג צריכים לזכך שם כדי להפוך לכלי שיכיל את החוויה של "שכינה בניהם"? מה באגו של כל אחד מכם צריך לזכך כדי לא להגיע למצב של "אש אוכלתם"? איך הופכים את המרחב הזוגי ממקום של התגוששות אינסופית למרחב בטוח של התפתחות אישית וריפוי והעצמה הדדיים? איך יוצרים את הישות החדשה והנפרדת הזו שנקראת "זוגיות"?
   
 • המעגל הרוחני האישי/זוגי - אם אני פועל בחוסר הגיון בבחירות הזוגיות רגשיות שלי, ואם אני משחזר את מערכת היחסים של ההורים שלי, האם יכול להיות שיש גורם ניסתר שדוחף אותי להימשך דווקא לאדם הזה? האם יכול להיות שאני לא לבד? האם יכול להיות שההשגחה וההכוונה הרוחניים מובילים אותי למעגל זוגי שבו אפגוש גם את "השיעור" שלי וגם את הדרך "לתיקון" שלי? האם הזוגיות היא בעצם שיעור בהתפתחות? האם יתכן שתפקידם של בני הזוג הוא גם להציף את הבעיה וגם להיות חלק בפתרונה?
היעוץ הזוגי מבוסס על שיטות מתחום:
 • שיטת אימגו,
 • תקשורת מקרבת,
 • מעגלי הקשבה,
 • פסיכותרפיה גופנית הוליסטית,
 • אימון זוגי על פי העולם הרוחני קבלי של חב"ד.
יעוץ זוגי קצר מועד 
נס ציונה, אשקלון והסביבה
 

חוזרים לחלום הזוגי

לפרטים נוספים התקשרו 050-7125003  או כתבו לי

heart4, heart, like, love, favorite

חוזרים לחלום הזוגי

cloud, cloud, weather

לפרטים נוספים צרו קשר 050-7125003 או מלאו ונחזור אליכם בהקדם
 

יעוץ זוגי ברוח היהדות 

נס ציונה, אשקלון 
 

מי אני

פעם, לפני הרבה שנים הייתי במקום שלך.יועץ זוגי בנימין ארדיטי
מריבות וצעקות, ילדים בוכים, האשמות ושיפוטיות, ריחוק מיני והיעדר כל אינטימיותרגשית.

אחת עשרה שנים של בדידות וחוסר אונים בצידם.

אני לא פניתי ליעוץ ולא עשיתי את מה שאתה עושה עכשיו, מתעניין ביעוץ או טיפול זוגי.
אני התגרשתי.

ולא להאמין, כל בת זוג שפגשתי אחרי שהתגרשתי הייתה דומה לאותה אישה שממנה התגרשתי. ממש אותה אישה רק בלבוש אחר.

לאט לאט הבנתי שלא אותה אני פוגש אלא את עצמי.
פצעי הילדות שלי צפו ועלו דווקא במערכות יחסים ועם כל אישה.

המשכתי להעמיק בנושא וגיליתי שפצעי הילדות שלנו דומים וההבדל בנינו הוא רק בתגובה. שנינו אנשים רגישים שאוהבים קרבה ושיתוף, ושנינו גדלנו אצל הורים שדחו אותנו בטענה שאנחנו רגישים מידי.

התגובה שלי לפצע הילדות שלי לקחה אותי דווקא להתעקש על כך שכן מגיע לי יחס חם ומשתף.  פצע הילדות של הנשים שפגשתי לקח אותן דווקא לשתיקה. הן בחרו לוותר.

כך יצא שכלפי חוץ אנחנו שונים. השונות החיצונית הובילה למריבות אינסופיות, הקשרים התאפיינו במריבות שהתמקדו בטענה שלי על זה שהן שותקות ובטענה שלהן שאני רגיש מידי ומשתף יותר מידי.

רק כשהכנסתי למערכות היחסים פרמטרים כמו: מעגלי הקשבה, בהם כל אחד דיבר והקשיב מהלב, או, תובנות מתחום שיטת האימגו שלפיהן פצעי ילדות מחפשים פתרון אצל בני זוג שלהם פצע ילדות דומה, רק אז התחילה להיכנס רגיעה למערכות היחסים.

אף על פי שנוצר שיפור היו פעמים שהתעייפנו זה מזה ובחרנו להיפרד. תודו, לא קל להתנהל במערכת יחסים טעונה ולא לכל אחד יש את הכוח לעשות תהליך עם עצמו.
אבל, כשלא יצא לאף אחד מאיתנו למצוא את החלום הזוגי שלו ככה מוכן על מגש הגיעה התובנה העיקרית:

זוגיות היא מרחב של התפתחות אישית. אי אפשר לברוח מהתהליך ההתפתחותי הזה. לא הזוגיות היא המטרה אלא ההתפתחות. הזוגיות היא רק הכלי ובני הזוג הם רק ה-"עזר כנגדו" שעוזר לי לפגוש את עצמי, לעשות תהליך, ולהתגבר על המשוכה.

רק כשהבנתי שאני מתנהל בשלושה מעגלים במקביל: פצע ילדות אישי, מרחב זוגי מאתגר, והכוונה רוחנית להתפתחות אישית, רק אז התחילו מערכות היחסים שלי להיות יציבות ולאורך זמן.

אני וזוגתי חיים ביחד כבר זמן רב. אנחנו מנהלים אורח חיים שאקרא לו – רוחניות מעשית.
כל תחומי החיים המשותפים הפכו למעין טקס ברוח הרוחניות המעשית. הארוחות, השיחות, יחסי המין, הכל הפך לטקס המבוסס על המודעות לכך שאנחנו מתנהלים בשלושה מעגלים במקביל המובילים כספירלה להתפתחות אישית.  
 
לא תמיד קל שם, בקשר שלנו, הרי צריך קונפליקטים כדי ללמוד את "שיעורי ההתפתחות" שלנו, אבל, אני יודע, שהיא רק עזר כנגדי ולא ממש נגדי.

אני צריך אותה, את האישה שאיתי, לצורך ההתפתחות האישית שלי ולצורך חוויית העונג, הקרבה והחיבור שאני חווה איתה כל פעם שאני עולה שלב בהתפתחות האישית שלי.

בשבילך הקורא בחרתי במקצוע הטיפול הזוגי. למדתי תואר ראשון בפסיכולוגיה, גוף נפש ברידמן, מעגלי הקשבה במרכז אוריאל ואימון זוגי במכון פתרונות ובדעת ותבונה של חב"ד. כל זה למדתי כדי להעביר אליך את המסר הזה שיש פתרון בדמות שלושת מעגלי ההתנהלות. יש פתרון שיכול להוביל אותך לחוות שלום בית פנימי, אישי וזוגי בתוך המערכת הזוגית שאתם נמצאים בה, וגם כדי לעצור אתכם מלהתגרש, כי: 
אפשר להציל את הזוגיות,
אפשר לחזור ולממש את החלום הזוגי,
גירושין לא פותרים דבר.

על הטיפול

טיפול זוגי מתנהל גם הוא על בסיס שלושת המעגלים:

החלק שמתמקד במעגל מסע הנשמה האישי שלך ובמקורות הרוחניים של הקושי, מתנהל בנפרד, ללא בני הזוג.
זה המקום להגיד שטיפול זוגי יכול להיעשות בחלקו גם בלי בן הזוג ועדיין לראות תוצאות. גם שינוי שחל רק בך ישפיע לטובה על הזוגיות.

החלק שמתמקד ביצירת המרכיב השלישי בזוגיות, זה הנקרא זוגיות, הבית המשותף, הקשר הזוגי, מתנהל ביחד והוא כולל התייחסות לתקשורת מקרבת ומעגלי הקשבה כמו שהיא באה לידי ביטוי בדיבור ובמעשה.

הטיפול מובנה, שיטתי ודינמי, דבר המוביל לתוצאות מהירות יחסית.
  

בסה"כ, טיפול או יעוץ זוגי הם בעצם מסע. מסע אל עצמך.
זוגיות בכלל היא מסע, מסע מרתק של חיבור בין שני אנשים שהיו פעם זרים והיום החליטו להפוך לאחד.
מסע החיבור הזה, ביני לבין עצמי, ביני לבין האחר וביני לבין היקום הרוחני, דורש טיפול, יעוץ, עבודה והשקעה יומיומית.
אני מאמין שהחיבור הזה אפשרי.

 

משך כל פגישה – שעה וחצי.

  מחיר לפגישה - 300 ש"ח.
קליניקה: אשקלון + נס ציונה.
cloud, cloud, weather
 

עקבו אחרינו

כתובת אשקלון, נס ציונה
Facebook
דוא"ל aunilb@gmail.com

טיפול זוגי וטיפול פרטני הוליסטי 

בנימין ארדיטי 

טלפון:  077-805-0155
הכנס פלאש