אודות

vcard, vcard, card, contact
                          תגיד, לא נמאס לך להיות בהמתנה? לא נמאס לך לחיות כשאתה בעדיפות                                     אחרונה? עד מתי תגיד לעצמך לא עכשיו, עד שתצא לפנסיה? עד שיהיה לך                                   מספיק כסף? עד שתתחתן? עד שתתגרש? עד שהילדים יגדלו? עד מתי?

                      בדידות, ריקנות, אי וודאות, בטח לא נעים להיות שם בצד, ליד החיים, ליד מי                                   שאתה באמת, בהמתנה. מה אתה צריך שם? האם זו נראות? קירבה? קבלה?                                 אישור? הכוונה? האם זו שלמות עצמית? הערכה עצמית? אמונה? מה, מה אתה                               באמת צריך?


אני מאמין שאפשר גם אחרת. אני מאמין שלכל דבר יש פתרון. אני מאמין שאפשר להגיד, "עכשיו אני", או לפחות, "גם אני כאן", בלי לגרום לזעזועים גדולים סביבך. אני מאמין שאתה יכול, סוף סוף, לחזור הביתה, לעצמך, ולנוח. זוכר את הילד הקטן שהיית? זה שלא נתנו לו את האפשרות להיות הוא עצמו, אני מאמין שאפשר, אפילו היום, להחזיר לך את עצמך ולאפשר לך לחוות תחושת שייכות ומשמעות.

גם אני מגיע מתקופות של קושי ומשבר. המשברים גרמו לי להרהר במשמעות החיים, במה אני בכלל עושה כאן בעולם, בשביל מה כל הסבל הזה, ובכלל, איך ממשיכים מכאן, ואם בכלל כדאי. ההתבוננות הפנימית הובילה אותי למסקנה שכל אותם המשברים היו מעין הכשרה מקצועית לצורך ההתפתחות האישית שלי כשהמטרה הסופית היא מימוש היעוד שלי בעולם – טיפול. טיפול באנשים שאיבדו את הדרך, טיפול 'בילדים' גדולים שנפגעו בילדות, טיפול באנשים שמתקשים למצוא בעולם מקום להיות הם עצמם, טיפול באנשים שעוברים משבר משנה חיים, טיפול באנשים שחווים או שרוצים לחוות RESTART באמצע החיים. טיפול בזוגות שמתמודדים בקושי לממש את משיכתם ואהבתם זה לזו.

הפגישה עם המשברים ובמקביל עם היעוד שלי דחפה אותי לנקודה של בחירה. האם להיכנע לקושי? האם להפוך לקורבן? או, לבחור בחיים ולממש את היעוד שלי. אני בחרתי בחיים.    

מאז הבחירה בחיים אני מטפל באנשים, זוגות ויחידים, כשהבסיס לטיפול הוא ההנחה שבתוך הקונפליקטים, המשברים והקשיים המזדמנים מסתתר מסר. המסר הוא הדרך והכיוון לגבי איך אתה צריך להתנהל בעולם, דרך שטובה גם לרגע המשבר וגם להתנהלות באופן כללי. השיטה מובילה לבהירות, לוודאות, לשלמות עצמית, לאמונה, לביטחון עצמי, לרגיעה ולתחושת שקט ונינוחות.


אני מטפל אצלי בבית, כמעט בנעלי בית, וזה לא סתם, זה כי אתה חשוב לי, כי חשוב לי לתת לך מקום ואווירה שבה תוכל להרגיש פשוט וטבעי, מוגן ומוכל, והכל כדי שתוכל שוב להיות אתה עצמך.

מבחינת הכשרה מקצועית אני מרגיש שיש לי שתי הכשרות, פורמאלית ובלתי פורמאלית. ההכשרה הפורמאלית כוללת, תואר ראשון בפסיכולוגיה, פסיכותרפיה גופנית הוליסטית – מסלול בן 5 שנים במכללת רידמן, רפלקסולוגיה,  קורס תקשור, רייקי, קורס תטא הילנג שלב-1, קורס טנטרה, אימון אישי בחב"ד, אימון זוגי בחב"ד וייעוץ זוגי ב-'מכללת פתרונות'.

אבל, האמת? מה שמפעיל אותי ומעשיר אותי הכי הרבה זה דווקא ההשכלה הבלתי פורמאלית.  אני פועל ומתנהל מתוך ההשקפה שהעולם הזה הוא שלם אחד גדול בעל מבנה משלו וחוקיות מסוימת על פיה הוא מתנהל. אנחנו, כיחידים המרכיבים את המערכת, מושלמים כמו שאנחנו. כל מה שעלינו לעשות הוא לגלות איזה רכיב נועדנו להיות בתוך המערכת, לפתח ולממש את עצמינו בהתאם לאותו יעוד ואז להשתלב במערכת הגדולה.

במילים אחרות, העולם, הוא כמו תמונת פאזל גדולה.  אני אתה וכל אחד אחר בעולם, שונה וייחודי ככל שיהיה, דומים לפיסת פאזל, שבמבט ראשוני צר ותלוש מהתמונה הגדולה נראית כלא מושלמת ולא שייכת אך בהקשר של התמונה הכוללת היא ייחודית מושלמת ומתאימה.

השקפה שכזו על החיים מובילה לגישה טיפולית שמכוונת גם לקבלה עצמית, גם לחיבור ליעוד האישי וגם למימוש והשתלבות באותו שלם אחד וגדול.  גישה טיפולית זו תאפשר לך להרפות קצת ולהתמסר, לעצמך ולעולם שסביבך, ולחוש סיפוק, משמעות ושייכות.


אז, תגיד לי, עם יד על הלב, האם אתה רוצה שינוי? האם אתה רוצה לצאת מהמבוי הסתום, מאי הוודאות, ולחוות חיי אושר ומשמעות? האם אתה רוצה שנגלה ביחד מהו הערך המוסף שלך? מהו היעוד שלך בעולם? איזו פיסת פאזל נפלאה אתה בתוך תמונת הפאזל הגדולה של החיים?  האם אתה רוצה לדעת לאן עליך לקום וללכת מחר בבוקר? אם כן, אז, צא מההמתנה....
 
בנימין ארדיטי
מטפל זוגי / פרטני.
בנימין ארדיטי
 

עקבו אחרינו

כתובת אשקלון, בית מעריב תל-אביב
Facebook
טלפון 050-7125003
דוא"ל aunilb@gmail.com

טיפול זוגי וטיפול פרטני 

בנימין ארדיטי