פאזל החיים

במאמר "הצד הנסתר של הזוגיות" ראינו שמטרת הזוגיות היא התפתחות אישית כדי להתחבר. במאמר "הצד האמיתי של המציאות"  ראינו שהאדם עובר תהליך של התפתחות הנקרא תיקון וזאת דרך שיעורי התפתחות. משני המאמרים עולה, שהאדם צריך להתפתח, שההתפתחות היא לצורך מטרה שלישית גבוהה ממנו בערכה הרוחני, שהמטרה הסופית  היא בעצם השתלבות במערכת הטבע, ושהגמול על השגת המטרה בא לידי ביטוי בתחושות של בריאות, סיפוק, משמעות ושייכות, תחושות שנקרא להן "אנרגיה". 

השילוב הזה בין שני המוקדים, התפתחות אישית והשתלבות במערכת, מעלה את הדימוי שהחיים הם בעצם כמו תמונת פאזל אחת גדולה ואנחנו כיחידים משולים לפיסת פאזל בתוך תמונת 'פאזל החיים'.

כל אחד מאיתנו הוא בראש ובראשונה, מהות מסוימת וייחודית, כמו פיסת פאזל מיוחדת וייחודית שלא ניתנת להחלפה, וכולנו ביחד מרכיבים את 'פאזל החיים'.

לכל אחד מאיתנו יש מקום ב-'פאזל החיים', מקום שרק הוא יכול למלא, מקום שמחכה רק לו, מקום שאף אחד לא יכול להחליף אותו ולמלא את מקומו. וכמו בכל תמונת פאזל, כשכל פיסות הפאזל ישבו במקומן, או אז, נראה את התמונה כולה, אנחת רווחה תצא מפינו ואור גדול יורגש בליבנו.

אם זה ככה, אז נראה שממש צריכים אותנו, בלעדינו הפאזל לא יושלם והאור לא יידלק. המקום הזה שאנחנו צריכים למלא הוא בעצם התפקיד שלנו בעולם. חובה עלינו לגלות איזו פיסת פאזל אנחנו. חובה עלינו לגלות את המהות שלנו ולממש אותה במסגרת 'פאזל החיים' שבו אנו חיים, וזה, למען אושרנו שלנו ולמען אושרם של האחרים.

קורא יקר, כמו לכל יחידת פאזל, גם לך יש מהות מיוחדת, צורה מיוחדת, כישורים מיוחדים אופי ייחודי, פוטנציאל ייחודי, תכונות ומאפיינים שנועדו להכשיר אותך לשמש בתפקיד מסוים, תפקיד שרק אתה יכול לעשות.

תבדוק טוב, יש משהו שרק אתה יודע לעשות, זה הייחודיות שלך, חייב להיות משהו, זה לא חייב להיות משהו גרנדיוזי, זה יכול להיות האופן של הסלט שאתה מכין,  העדינות שאתה מביא, תכונת האבהות הרגועה שאתה משרה סביבך, משהו, משהוא שנקרא לו הערך המוסף שאתה מביא לחברה שסביבך.

מקומך בפאזל החיים מובטח, הוא מחכה לך, אם לא תבוא הוא יישאר ריק,  אף אחד לא יתפוס את מקומך, אף אחד לא יכול להחליף אותך ולמלא את מקומך גם לא לרגע, צריכים אותך קורא יקר, צריכים אותך עכשיו.

הפאזל הזה הוא כמו מעגל חשמלי שצריך אותך, בדיוק אותך, כדי לסגור את המעגל כדי... להדליק את האור. את האור שלך ואת האור ביקום הרחב. קורא יקר, מחכים לך כדי להדליק את האור.

לכל חתיכת פאזל יש שני תפקידים. האחד, להיות בדיוק מה שהיא צריכה להיות, והשני, להשתלב בתמונה הרחבה כדי להשלים אותה וכדי לתרום למשמעות הרחבה שלה.

דומה הדבר לגוף האדם. כל חלק צריך להיות גם הוא עצמו, תקין ופועל, וגם, לפעול במסגרת גוף האדם, והכל למען מטרה עליונה שהיא קיומו הפיזי של גוף האדם.

דומה הדבר גם לקבוצת כדורסל. לכל אחד מהשחקנים יש תפקיד, ההתנהלות היא קבוצתית, להתנהלות הקבוצתית יש חוקים, וכדי להבטיח שכל זה יפעל על הצד הטוב ביותר צריך ערך עליון גבוה רוחנית יותר מהמשחק עצמו, ערך שנקרא לו – המועדון, משחקים עבור המועדון.

החיים, במסגרת 'פאזל החיים' מתנהלים בשני מישורים בו זמנית:

למישור הראשון נקרא – שיעור. זהו תהליך שמטרתו להעביר אותך תיקון או התפתחות כדי להכשיר אותך להיות אותה חתיכת פאזל מסוימת, אותו תדר מיוחד שאתה צריך להיות.

למישור השני נקרא – יעוד. זהו תפקידך, הערך המוסף הייחודי שאתה צריך למלא בחברה.

מאחר והאנרגיה הקוסמית/ האור אין סוף/ האהבה/ הבורא, הוא זה ששלח אותך לעולם הזה הוא זה שגם יתגמל אותך אם תמלא את ייעודך בעולם הזה. התגמול יבוא לידי ביטוי בתחושת סיפוק, חיות, בריאות, שייכות ומשמעות.

בטיפול רגשי אפשר להתמקד בגורמים מן העבר שבגללם אתה נמנע מלממש את ייעודך, ואפשר להתמקד בשיעור ובייעוד שאתה צריך למלא בחייך בהווה ובעתיד.

בשיטה שמתמקדת בשיעור וביעוד רואים את המשמעות הרחבה שעומדת בבסיס הקושי שאתה חווה. לשיטה קוראים 'טיפול הוליסטי'. בשיטת הטיפול ההוליסטי רואים את הקושי כחלק ממסגרת של "ההכשרה" ואימון לקראת הייעוד שלך, כמו רף באימון בקפיצה לגובה. נקודת מבט הוליסטית שכזו מקלה על ההתמודדות. ראייה הוליסטית שכזו מראה לך שהקושי, אף שהוא קשה, הוא לא מכת גורל והאנשים והאירועים שמקשים עליך הם בעצם כמו מאמנים שכוונתם טובה ולא ככאלה שרוצים את רעתך.

מציאת הייעוד האישי שלך במטרה למצוא את מקומך ב- 'פאזל החיים' וכל זאת תוך ראייה הוליסטית של חייך, זהו תהליך מרתק שסופו תחושות של שמחה, משמעות ושייכות.
 

מאמרים

pencil5, pencil, write, edit, blog, note

 

עקבו אחרינו

כתובת אשקלון, בית מעריב תל-אביב
Facebook
טלפון 050-7125003
דוא"ל aunilb@gmail.com

טיפול זוגי וטיפול פרטני 

בנימין ארדיטי