pencil5, pencil, write, edit, blog, note

מאמרים

אנחנו כבר לא מקיימים יחסי מין כמו פעם, לא בתדירות ולא בעוצמת הסיפוק שהרגשנו פעם. כך אני שומע ממטופלים רבים. מה קרה פעם שגרם לנו לריגוש וסיפוק כל כך גדול? למה הפסקנו לחשוק זה בזו? האם זו גזירת גורל? האם כך יראו חיינו לאחר כמה שנות נישואין? ומה על תחושת הפספוס וחוסר האונים ועוגמת הנפש שאנחנו מרגישים בהווה ולנוכח העתיד הלא כל כך ורוד המחכה לנו? איך אפשר לחזור ולהרגיש את מה שהרגשנו פעם, כבר מחר בבוקר? 

ירידה בכמות ובאיכות של יחסי המין.

מטרת יחסי המין היא לא עונג גשמי - הסיבה העיקרית שבגללה יחסי המין דועכים היא בגלל שהם נתפסים ככלי ליצירת עונג גופני. העונג הגופני הוא רק התוצאה של מספר דברים שאפרט בהמשך ולכן לא ניתן להשיג אותו כך סתם בפעולה ישירה. 

כאשר העונג שלי הופך למטרה אז בעצם אני הוא המטרה, ואני נמצא במרכז. כאשר אני נכנס למיטה ומתמקד בעצמי מוביל הדבר לריחוק ולנפרדות. גם אם אני חושב על העונג של בת הזוג שלי אין כאן ממש יחד, אין חיבור, זה רק או אני או היא. וכשאין יחד במיטה, אלא רק תחושה של חפץ המשמש לסיפוק גשמי אז מי צריך בכלל יחסי מין?

עונג לא נשאר – כמה זמן אפשר לאכול רק את המאכל שאתה אוהב, טעים ככול שיהיה. כך גם יחסי המין. תחושת הגוף הופכת לקהה עד שלא מרגישים כלום. אם הכל צפוי וידוע מראש, ותחושת הגוף הולכת ופוחתת, ובסה"כ לא מרגישים כמו בהתחלה אז לא פלא שיחסי המין הולכים ודועכים. 

כל התמקדות בעונג גופני בלבד לא תחזיק מעמד זמן רב. לא סרטי פורנו, לא תנוחות משונות, לא בגדים מפתים. לכל אלה יש סוף כי מטרת יחסי המין היא לא עונג אלא מימוש של החיבור הרגשי והרוחני שקיים בין בני הזוג. רק אם נגיע לחיבור נפשי רגשי נוכל לחוות עונג גופני מתמשך לאורך זמן ביחסי המין.  
איך יוצרים את החיבור הנפשי והרוחני במערכת היחסים הזוגית?
להעלות את מערכת היחסים לקדושה – אחד הדברים שמאפשר לנו להתפעל שוב ושוב מדברים הוא החיבור שלהם לערך רוחני גבוה, נעלה וחיצוני מאיתנו. אם כך הוא הדבר, נסה להעלות לקדושה את יחסי המין שלך. ראה בבת הזוג שלך את מהותה האמיתית, אישה. ראה בה יצירה של הבריאה, של הטבע. ראה בה אלה שממש דומה ל-'ונוס' או 'אפרודיטה'. היא לא מובן מאליו האישה שאיתך, לא סתם נפגשתם, לא סתם נמשכתם זה לזו, אתם שותפים למסע של התפתחות, היא שותפה למסע שלך ואתה למסע שלה, יש כאן ערבות הדדית, אתם חלק מדבר גדול עצום ונעלה, חלק מהבריאה, זכר ונקבה, גבר ואישה שאמורים לעבור תהליך עד להפיכתם לאדם אחד שלם.
שים את הזוגיות שלך במקום הראשון - לא את העונג שלך או שלה, אלא את הקשר הזוגי, את הבית המשותף, את שלום הבית. תעביר את הזוגיות שלך לראש סדר העדיפויות ומשם תגזור את הזמן שאתה מקדיש לשאר הפעולות והעיסוקים שלך בחיים. 
הפוך את יחסי המין שלך לטקס – טקס גורם לאדם להרגיש את עוצמתו וקדושתו של המעמד. במקום לקפוץ זה על זו כל פעם שיש טיפת חשק, עצור והפוך את האקט המיני לטקס. הכן את המקום, צור אווירה, עמעם אורות, הדלק נרות, שים מוסיקה, התרחץ, תתבשם. הכנס למודעות שלך את התובנה שאתה נכנס עכשיו לתחום מקודש, לא סתם סקס אלא 'מעשה של אהבה', ולא עם סתם אחת אלא עם אישה, אשתך, יציר הבריאה, צאצא של ונוס, שנשלחה מהיקום במיוחד בשבילך. 
הגבל את זמינות יחסי המין ליום מסוים – מגבלות ואיסורים מעצימים את התשוקה, יוצרים געגוע, יוצרים פנטזיות, ומטעינים אותנו לקראת המפגש. כמו שקיים 'יום האהבה', 'ולנטיין', 'דייט', קבע לך גם אתה יום (או יותר) בשבוע שבו אתה הולך לקיים את טקס מעשה האהבה שלכם. 
לחץ קבע תקופות שבהן אתה נמנע מקיום של יחסי מין – נגיד שבוע כן מקיימים יחסי מין ושבוע לא, כך לסירוגין. המיוחד הוא שבתקופה שבה קבעת שאסור לקיים יחסי מין אתה לא מנסה אפילו לפתות את בת הזוג שלך. כתוצאה מכך יכנסו תכנים רוחניים לחייך. תוכלו לפגוש את הצד הרוחני רגשי שלכם ושל בני הזוג שלכם, תוכלו להתעניין בעולמם הפנימי, בחלומות, בשאיפות שלהם, תנהלו שיחות על מהות הקשר הזוגי, על החיים, על משפחה. כך יתפתח לו הקשר הזוגי שלכם בשלבים, פעם גופני ופעם רוחני רגשי.
אינטימיות – התנאי העיקרי לאיכות של יחסי המין הוא אינטימיות רגשית. קבעו לכם כל יום שיחה בת 30 דקות. ובשיחת חיבור זו רק תתעניינו בבני הזוג. שאלו לשלומם, להרגשתם, תתעניינו, תקשיבו, שימו עצמכם במקומם ונסו להרגיש מה שהם מרגישים. אם דווקא באינטימיות מינית את מתעניינים אז שאל אותה איך היא רוצה את האהבה שהיא צריכה? איזה סוג של מגע היא מעדיפה? התעניינות והקשבה יוצרים הזדהות ואהבה. ואהבה, זה בעצם כל הסיפור לא?
הסיפוק מיחסי המין הוא תוצאה של החיבור בניכם, חיבור שנוצר משני דברים: חיבור רגשי נפשי זה לזו, וחיבור רוחני לערך ולמשמעות שמסמל המפגש בניכם. כשקיים חיבור שכזה אפשר להרגיש צמרמורת של סיפוק ועונג אפילו רק ממגע ידיים. אל תוותרו על האושר שלכם. אפשר לחזור ולהרגיש אושר סיפוק ומשמעות ביחסי המין כבר ממחר בבוקר וגם לאורך זמן. 

 

עקבו אחרינו

כתובת אשקלון, בית מעריב תל-אביב
Facebook
טלפון 050-7125003
דוא"ל aunilb@gmail.com

טיפול זוגי וטיפול פרטני 

בנימין ארדיטי