הצד האמיתי של המציאות

אמרנו שהמרכיב הנסתר שבזוגיות הוא יצירת כלי רוחני דרך חיבור בין בני הזוג דרך תהליך של זיכוך והתפתחות שיעבור כל אחד מהם.

אמרנו גם שכל אחד צריך לעבור שיעורי התפתחות כדי שיגיע ויצליח לממש את ייעודו בחברה.
בואו ננסה לחבר את שני הדברים ולראות את התמונה המלאה ואת המסלול האמיתי שאמור לעבור כל אחד מאיתנו.

אנחנו במקור נשמות שמסתובבות בעולמות רוחניים במימדים אחרים. כדי שנתפתח מבחינה רוחנית אנחנו צריכים לעבור ניסיונות ושיעורי התפתחות. לצורך כך אנחנו נשלחים לעולם הגשמי הזה שלנו. כל סיבוב של התפתחות נקרא 'גלגול'. התהליך שאנחנו עושים בכל גלגול נקרא 'תיקון'. התהליך המלא שצריכה נשמה לעבור במסע ההתפתחות שלה נקרא 'גלגול נשמות'.


השלב הראשון לבואנו לעולם הוא 'הלידה'. באנו לעבוד. באנו לעשות עבודה רוחנית בתחום מסוים שמורכב ממספר שיעורים המתייחסים לאותו נושא שאותו באנו לתקן אצלנו.

השלב הבא מיד אחרי הלידה הוא החיים כתינוק. בשלב זה אנחנו די מאושרים, זוכים לתשומת לב, חיוכים, ידיים, צעצועים ומילוי כל צרכינו במידה סבירה. בשלב זה מתפתחת אצלנו 'אישיות ראשונית' שדי נוח לה עם עצמה. היא חופשייה, מאושרת, ספונטנית ואוטנטית.

השלב הבא הוא 'הכנה לתיקון'. בשלב זה מתחילים להופיע בחיים שלנו איסורים, עונשים, הפחדות, וטראומות קטנות וגדולות. הרצון לשמור על כושר ההישרדות שלנו גורם לנו לצמצם את הביטוי המלא שחווינו עד עכשיו וליצירתה של 'אישיות שניונית' מצומצמת. נציגי היקום שמנסים בכל כוחם להרחיק אותנו מהאני האמיתי שלנו הם ההורים.

בשלב זה יש בנו שתי סוגי אישיות, ראשונית ושניונית, שמתחילות לריב בניהן. הראשונית אומרת כל הזמן אני רוצה לממש את עצמי ואילו השניונית, המשמשת כשוטר פנימי, אומרת לה שאסור, מסוכן, זה לא יפה ומה יגידו.


המלחמה הפנימית הזו גורמת למתח פנימי, לקונפליקט, לחרדות, להפניית אנרגיה רבה כדי לשלוט על האישיות הסוררת שלא מסכימה שמגבילים אותה, לעייפות, לדיכאון, לפגיעה במערכת החיסון ולמחלות.

אם אנחנו לא מתמרדים ולא מתעקשים ולא מצליחים לחזור לעצמינו במהלך תקופת החיים עם ההורים מגיע השלב הבא. זהו שלב שנקרא 'המשך הכנה לתיקון'. בשלב זה ההורים מתחלפים בבני זוג ושיעורי התיקון הם הקונפליקטים העולים בחיי הזוגיות, מחלות חוזרות ונשנות, מכות גורל והתמודדות רגשית החוזרת על עצמה באינטראקציות חברתיות. בשלב מתמשך זה אנחנו מתחילים להתעייף, להיכנע ולהרגיש חוסר סיפוק, חוסר משמעות בחיים, חוסר שייכות ודיכאון מתמשך. אם אנחנו עדיין לא מתעוררים מתחילים להופיע מחלות קשות.

אפשר להמשיך עם המצב הזה אך לעיתים, עקב טריגר טראומטי במיוחד, אנחנו מתעוררים וצועקים - 'די'. עד כאן, צריך שינוי. לא יתכן להמשיך כך כשכל הזמן אותם קונפליקטים, אותן מחלות ואותן סיטואציות שכאילו חוזרות על עצמן מסיבה לא ברורה.

שלב ה-'די' הוא נקודת משבר בחיים שבה ההתרחקות מהאני האמיתי שלי מפסיקה, ומתחילה הליכה שמשמעותה חזרה הביתה אל עבר האני האמיתי המקורי שלי. שלב זה מוביל אותנו לשלב הבא, שלב 'התיקון בפועל'.

שלב 'התיקון בפועל' מתרחש במספר ערוצים במקביל:

הערוץ הראשון מתמקד בחיפוש 'היעוד האישי'. בערוץ זה בודקים מהוא הערך המוסף שלך, מה אתה מביא לעולם ומהי מטרתך ותפקידך בפאזל החיים.

הערוץ השני מתמקד במציאת 'השיעור' האישי. בערוץ זה בודקים, לפי הסיטואציות הלא נוחות שאתה עובר בחיים, אם יש מכנה משותף בכל הסיטואציות, עם מה בעצם אתה מתמודד שוב ושוב במהלך החיים, עם איזה שיעור של התפתחות אתה מתמודד כל החיים.

הערוץ השלישי מתמקד בבדיקת ה-'אמונות'. במהלך שלב 'ההכנה לתיקון' חווית כילד מספר מצבים מעצבי חיים שיצרו אצלך אמונות מסוימות כדי שתוכל להמשיך לשרוד בחיים. האמונות הללו הן כמו משקפיים שדרכן אתה רואה את המציאות החל מאותו משבר שחווית בילדות. בערוץ השלישי בודקים שוב את האמונות שלך, בודקים אם המשקפיים עדיין מתאימות או שהגיע הזמן להחליף אותן.


הערוץ הרביעי מתמקד 'בזוגיות' ובמערכות היחסים. בערוץ זה מניחים שהזוגיות היא מרחב של התפתחות ובודקים את סוגי מערכות היחסים שלך, את דפוסי הבחירה שלך, את דפוסי ההתנהלות שלך בתוך מערכת זוגית ואת הקונפליקטים החוזרים על עצמם עם בני/בנות הזוג.

הערוץ החמישי מתמקד 'במצב הבריאותי'. הגוף הוא חלק גשמי העטוף בשכבות של אנרגיה. מדובר בארבע שכבות: אתרי, רגשי, מנטלי ורוחני. אוסף השכבות האנרגטיות נקרא 'הילה' והן בעצם - אתה. לאחר המוות יתפרק הגוף באדמה ואילו נשמתך שנמצאת בתוך ארבעת השכבות האנרגטיות תתגלגל לגוף אחר להמשך תהליך ההתפתחות בגלגול חיים חדש.


כל שכבה בתורה מכילה את אוסף הרגשות שלך, האמונות שלך על החיים ואת מצבך הרוחני. האנרגיה הקוסמית/ האור אין סוף שרוצה להגיע לגופך כדי להזין אותו צריך לעבור דרך שכבות ההילה שלך. האנרגיה אמורה להגיע למספר מקלטי אנרגיה בגופך שנקראים 'צ'אקרות'. תפקידן של הצ'אקרות הוא לקלוט אנרגיה ולהעביר אותה לאיברי הגוף שסביבה. אם קיים חוסר איזון באחת או יותר משכבות ההילה נמנע מעבר של אנרגיה אל הצ'אקרות, הצ'אקרות לא מעבירות אנרגיה לאיברי הגוף, איברי הגוף לא יכולים לתפקד בלי אנרגיה, וכך נגרמת מחלה.

הגוף הוא בעצם ייצוג של מצבך הנפשי רגשי. דרך בדיקה של אופי המחלה ומיקומה ניתן לגלות מיהו התחום הרגשי, מנטלי או הרוחני הלא מאוזן בנשמתך. טיפול ותיקון בתחום הרגשי נפשי אמור להחזיר לך את בריאותך.

הצד השני של המציאות אומר שאנחנו לא באנו לעולם סתם. יש לנו תפקיד למלא. אנחנו חלק ממערכת אנרגטית של עולמות, נשמות ותיקונים. המערכת והתנהלותה התקינה היא העיקר.

למערכת קוראים 'מערכת הטבע'. התנהלות תקינה של מערכת הטבע תתאפשר רק כאשר כל אחד מאיתנו יעבור תהליך של תיקון וזיכוך. התהליך מבוסס על חזרה להתנהלות על פי 'חוקי הטבע'. הגמול על חזרה לזרימה התואמת את חוקי הטבע הוא תוספת של אנרגיה. התוספת מורגשת כתחושה של התמלאות בשמחה, בסיפוק, במשמעות, בשייכות ובבריאות טובה.

 
pencil5, pencil, write, edit, blog, note

מאמרים


 

עקבו אחרינו

כתובת אשקלון, בית מעריב תל-אביב
Facebook
טלפון 050-7125003
דוא"ל aunilb@gmail.com

טיפול זוגי וטיפול פרטני 

בנימין ארדיטי